1 яйце
2 с.л. кисело мляко
1 бакпулвер
125 г масло
брашно колкото поеме
сирене, магданоз (може и малко кашкавал да настържете)
жълтък за намазване
сусам или семена от нигела
 
Разтопете маслото. Разбийте млякото с яйцето, добавете брашното, бакпулвера и омeсете меко тесто. Сложете в хладилника за 30 минути. Разделете на две части: ¾ и ¼. Голямата част  разточете и сложете във форма за тарта. Разбъркайте сиренето с магданоза и сипете върху тестото. От малката част на тестото изрежете ленти и покрийте формата. Намажете с жълтък и наръсете със сусам или семе от нигела. Изпечете на 180С до златисто.


1 uovo
2 cucchiai di yogurt
1 lievito in polvere
125 g di burro
farina q.b.
formaggio fresco tipo stracchino (posso aggiungete poco mozzarella)

prezzemolo
un tuorlo per spalmare
sesamo o cumino nero(nigella sativa)

Fondete il burro, sbattete le uova con il latte, aggiungete la farina e il lievito e impastate l'impasto morbido. Mettete in frigo a raffreddare per circa 30 minuti. Dividete il due parte: ¾ e ¼. Rotolate la grande parte di pasta e mettete in una forma di crostata. Mettete formaggio e prezzemolo e versate sopra la pasta. Tagliate la piccola parte di pasta e coprire altra forma. Spennellate con tuorlo e sesamo o cumino nero. Infornate al 180C fino alla doratura.


12 Comments

Irena said…
Леле, торта със сирене, такова нещо не съм яла, дори не съм чувала :)
Сигурно е хубаво :)
mignonne said…
Mmmm, it looks so delicious...I love your new floral logo;)))
aleste said…
Mi piace da morire questa tua torta salata,a breve la devo assolutamente provare,Ciao.
Giuky said…
mi piace tanto questa tua torta..è così........buona e golosa da vedere!:D
Dani said…
Миме, толкова е апетитна с този сусам!!!
Хубав уикенд от мен!
Araba Felice said…
Mi sembra golosissima questa crostata, poi con lo stracchino faccio felicissimo mio marito.
Grazie della ricetta!
pep-4o said…
Страшно апетитна е! а как ги обожавам такива пити, не е истина. И "ганитурата" обоавам, ама ти го знаеш :)
Поздрави и хуави почивни дни, Мими!
Anonymous said…
trebuie sa incerc si eu, arata prea bine
è davvero bella, complimenti !! :)
fimere said…
UNE TOURTE délicieuse et remplie de saveurs, j'adore
bonne soirée
di_ani said…
Мимка,
чудесна комбинация и много апетитно предложение - харесва ми!
Поздрав и усмихната нова седмица, Диана
Maria said…
@Irena, опитай, много е вкусна :)

@mignonne, thank you :)

@aleste, Giuky grazie :)

@Дани, и без него пак е апетитна и хрупкава. Хубава седмица:)

@arabafelice per niente, grazie a te!

@Пепчо, Дианка, благодаря ви! Хубава седмица момичета!

@lustina, thank you :)

@stefania, grazie :)

@Fimere, thank you!