Много вкусен хляб! Толкова ароматен, че неможеш да му устоиш! Вече няколко пъти го правя и не ми омръзва да ям от този хляб.

400 мл топла вода
30 г мая 
680 г брашно
140 мл зехтин
3 ч.л. сол
100 г черни маслини без костилки
100 г сушени домати в олио, отцедени

Смесете маята с водата в малка купа. От 440г брашно направете фонтан, сипете маята, зехтина. Омесете меко тесто с ръце. Тестото ще е доста течно. Оформете на топка и покрийте да удвои обема си за около час-час и половина. Добавете останалото брашно, маслините, солта и сушените домати. Омесете меко тесто и покрийте да удвои отново обема си. Загрейте фурната на 200 С. Намажете леко две тави. Внимателно без да месите много и да не спадне тестото прехвърлете хляба в тавите. Намажете всеки хляб с вода и наръсете с брашно. Оставете леко да бухнат и изпечете за около 40 мин до златисто. Охладете поне 20 мин преди да сервирате.


6 Comments

Ely said…
deve essere molto gustoso! voglio provare a farlo!!!! baci Ely
Mary said…
Che bella pagnotta profumata!
Davvero questo tuo pane deve essere proprio buono, brava ciao
aleste said…
Bellissima pagnotta e chissa che profumo!Buon fine settimana,ciao.
Enza said…
e ci credo che non ti stanchi..
deve essere buonissimo..ha un aspetto invitantissimo
Complimenti
Ciao
enza
Mi piace tantissimo questo blog pieno di cose buonissime brava ti seguirò spesso intanto mi aggiungoai sostenitori , ve vuoi passa a trovarmi!! la pagnotta poi ..slurp!!
Ciao a presto Anna