4 филета лаврак или всякакъв вид бяла риба (хек, мерлуза и прочие)
1 малка глава лук
1 ч.л. каперси
1 ч.л. зелен пипер
50 мл. бяло вино
100 мл. сметана
200г консервирани домати в собствен сос, ситно нарязани
брашно за овалване на рибата
зехтин
лимонов сок, сол, пипер

Филето се измива, подсушава, овкусява на сол и пипер и напръсква с лимонов сок. Овалва се в брашно и се пържи до златисто. Извадете от тигана, а в него запържете лука, добавете пипера и каперсите, бялото вино. Като поизври виното добавете сметаната и доматите. Сварете соса за 5-7 минути до леко сгъстяване и върнете в него рибата. Загрейте. Сервирайте с картофено пюре или ризото.
in italiano:
4 filetti di branzino
1 piccola cipolla
1 cucchiaino capperi
1 cucchiaino pepe verde
50 ml di vino bianco secco
100 ml di panna fresca
200 g di pomodori pelati e tritati
farina per tirare i pesci
olio d'oliva
succo di limone, sale, pepe

Lavati i filetti di pesce, asciugati, salate e pepate e cospargete di succo di limone. Rotolo nella farina e friggete fino a doratura. Togliete dalla padella e soffriggete la cipolla, aggiungete pepe e capperi, vino bianco. Come il vino è evaporato aggiungete la panna e pomodori. Fate bollite la salsa per 5-7 minuti e farlo tornate pesce. Servite con purè di patate o risotto.

4 Comments

Federica said…
mamma mia che bontà!!!! complimenti come sempre!!!!!!ciao!
Fabiola said…
che appetittoso, complimenti....
Stefania said…
Molto buono, ciao
lucy said…
decisament eun piatto raffinato e ottimo!